Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Nasza szkoła we wrześniu 2022 r. przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej uczniów, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego. Zebrane elektrośmieci są przeliczane na punkty, które następnie możemy wymienić na pomoce dydaktyczne. Do tej pory zebraliśmy wspólnie prawie 2200 kg elektrośmieci i zużytych baterii. To wspaniały wynik! Brawo! Zbiórka trwa do czerwca 2023 r. Uczniowie najbardziej zaangażowani w akcję otrzymają nagrody.
Przy okazji warto przypomnieć, że elektrośmieci to zużyte, przestarzałe lub zepsute sprzęty elektryczne i elektroniczne działające kiedyś na prąd lub na baterie, np.: pralki, sprzęt AGD, świetlówki, telefony i inne.
Zużyte urządzenia i baterie to odpady niebezpieczne zawierające szkodliwe substancje, tj. rtęć, freon, azbest, kadm czy związki bromu.
W nawiązaniu do naszej akcji uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie ELEKTROŚMIECI TE DUŻE I MAŁE DO RECYKLINGU DOSKONAŁE. Powstały nawet formy przestrzenne wykonane z elektroodpadów.

20230303_090448