Zdrowe Piersi SĄ OK! Klasy VIII SP
Nasza szkoła od 2021/2022 roku szkolnego bierze udział w programie edukacyjny pt. „Zdrowe piersi są OK!”. Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Dotyczy profilaktyki zachorowania na raka piersi. Głównym celem programu jest budowanie świadomości dotyczącej dbania o zdrowe piersi wśród uczniów oraz wśród osób z ich najbliższego otoczenia. Organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno -Epidemiologiczna w m. st. Warszawie. Oddział Promocji Zdrowia. Szkolny koordynator: Hanna Nowak
„Samobadanie jąder i piersi” Klasy VII i VIII
Nasza szkoła od 2022/2023 roku szkolnego bierze udział w programie edukacyjny pt. „Samobadanie piersi i jąder”. Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Dotyczy profilaktyki zachorowania na raka piersi i jąder. Prowadzenie: pielęgniarka szkolna.
Znamię! znam je? Klasy VII i VIII SP
Nasza szkoła od 2021/2022 roku szkolnego bierze udział w programie edukacyjny pt. „Znamię! Znam je?”. Jest to krajowy program edukacyjny kierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Celem programu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka.
Organizatorami programu „Znamię! Znam je?” są: Akademia Czerniaka stanowiąca sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ul. W.K. Roentgena 5 02-781 Warszawa oraz Fundacja „Gwiazda Nadziei”. Szkolny koordynator: Hanna Nowak
Podstępne WZW
Nasza szkoła od 2023/2024 roku szkolnego bierze udział w programie edukacyjny pt. Podstępne WZW. Jest to program edukacyjny, adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz szkół podstawowych. Celem programu jest profilaktyka zakażeń wirusami HAV, HBV i HCV. Program uświadamia o odpowiedzialności za własne zachowania zdrowotne, oraz kształtuje postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób zakażonych. Prowadzony jest przez Fundację Gwiazda Nadziei. Szkolny koordynator: Hanna Nowak
„Ogarnij Inżynierię”
Nasza szkoła od 2015 roku bierze udział w programie „Ogarnij inżynierię“. Organizatorem jest Fundacja Katalyst Engineering w Warszawie. Program „Ogarnij inżynierię” opiera się na interdyscyplinarnym podejściu STEAM (ang. science, technology, engineering, art, math – przyroda, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Program został tak stworzony, by uczniowie mogli powiązać naukę ze światem technologii, który ich otacza. Im wcześniej takie powiązanie zostanie wprowadzone, tym łatwiej jest zachęcić uczniów do zdobywania wiedzy z matematyki czy nauk przyrodniczych. Wiedza z tych dziedzin, pokazywana w kontekście realnych problemów, z którymi stykamy się na co dzień, ułatwia uczniom zrozumienie potrzeby uczenia się tych przedmiotów.W ramach tego programu są realizowne następujące projekty: „Druk i modelowanie 3D”, „Energia i wiatr“ oraz “Zielone dachy”.
Nauczyciele odpowiedzialni w szkole za realizację projektów: Pani Hanna Nowak, Pani Barbara Przała, Pan Marcin Bińkowski
Klimat to temat
W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w programie „Klimat to temat!” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. „Klimat to temat!” to program podejmujący aktualne zagadnienia związane z bliskimi nam wszystkim zjawiskami i wydarzeniami. Ma na celu przybliżenie konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Projekt stanowi zaproszenie do rozmowy na temat zmiany klimatu z różnych perspektyw i dla różnych odbiorców: m.in. społeczności szkolnych i lokalnych. W naszej szkole odbyły się lekcje według bazowych scenariuszy, przeprowadzono kampanię edukacyjno-informacyjną oraz debatę dotyczącą tematyki klimatycznej na lekcjach przyrody, biologii i godzinach wychowawczych.
Koordynatorkami są: pani Hanna Nowak oraz pani Barbara Przała
„Wars i Sawa”
Miło nam poinformować, że 16 października 2018 r. podczas dziewiątej gali wręczania Certyfikatów Prezydenta m. st. Warszawy WARS i SAWA, nasza szkoła otrzymała bezterminowe przedłużenie tego certyfikatu. W uroczystości, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, wzięli udział dyrektorzy, szkolni liderzy wspierania uczniów uzdolnionych, a także członkowie Zespołu i Kapituły rekomendujący wnioski szkół oraz władze oświatowe m.st. Warszawy.
W 2014 roku Szkoła Podstawowa Nr 303 otrzymała Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy Wars i Sawa wyróżniony gwiazdką, co oznaczało, że nasz program został przez Kapitułę rekomendującą wnioski oceniony jednomyślnie na najwyższym poziomie. Od tego czasu nasza szkoła należy do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych uczniów. Przyznanie w tym roku bezterminowego Certyfikatu potwierdza osiągnięty przez szkołę wysoki standard pracy z uczniami zdolnymi. Posiadanie przedłużonego przez Kapitułę Certyfikatu to dla nas wielkie wyróżnienie, ale także zobowiązanie do dalszej pracy nad efektywnym wspieraniem rozwoju uczniowskich pasji i uzdolnień.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.