Sukcesy pływaków UKS Gim92 na Zimowych Mistrzostwach Polski

14 – 16 grudnia 2018 r. zawodnicy sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „GIM 92 Ursynów”, uczniowie SP 303, rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Mistrzostwa dla młodzieży 14 – letniej odbyły się w Olsztynie, a dla 15-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podsumowując trzy dni Zimowych Mistrzostw Polski możemy śmiało powiedzieć, że były to wspaniałe zawody dla ursynowskich pływaków. Posypało się dużo rekordów życiowych, dwa rekordy Polski, awanse do serii finałowych oraz 10 medali.

Na listę medalistów wpisali się:

Maciej Konarski (14 lat) – zdobywając 5 medali w startach indywidualnych (3 złote i 2 srebrne) oraz brązowy medal w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Ignacy Jędrzejkiewicz, Franciszek Ziembowicz, Maciej Konarski i Radosław Wiciak.

Maciej Konarski ustanowił również dwa rekordy Polski –  juniorów 14-letnich – na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem: 57.58 oraz na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem: 2:04.19

Gabriela Herbreder (15 lat) – zdobywając 3 medale w startach indywidualnych (1 srebrny i 2 brązowe) oraz złoty medal w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Anna Kozińska, Gabriela Herbreder, Nina Kawka, Sandra Chąciak.

Bardzo dobre starty zanotowali także:

Anna Kozińska (15 lat),

Nina Kawka (15 lat),

Weronika Woś (14 lat),

Weronika Bidnik (14 lat),

Franciszek Ziembowicz (14 lat)

którzy awansowali do finałów A w swoich kategoriach wiekowych.

Należy też wspomnieć o awansie do finału B zawodników:

Michał Gąsiorowski (15 lat),

Ignacy Jedrzejkiewicz (14 lat),

Oliwia Nowak (14 lat).

Zawodnikom oraz trenerowi Marcinowi Grzejdzie bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej wytrwałej i owocnej pracy w sezonie letnim.

Wielkie brawa!

Poniżej link do wyników zawodników UKS „GIM 92 Ursynów”:

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich:

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich: