Uwaga konkurs „K2 Klub Książki”

Kochani, rusza nowy konkurs! Co miesiąc na stronie szkoły będą ukazywały się nowe książki do wygrania wraz z zagadką literacką. Osoby, które jako pierwsze zgłoszą się z poprawnym rozwiązaniem do pani Marii Kominek, otrzymają je na własność.

Książki na październik
                                                J. Gaarder „Świat Zofii”-klasy 7,8
                                    M. Ende „Niekończąca się historia”- klasy 4,5,6

Zagadka klasy 7,8
Chodzi o  pewien utwór literacki składający się z kilku części. Mały problem pojawia się z ich numeracją. Pierwsza jest tak naprawdę drugą a na przykład druga część oznaczona jest numerem czwartym. Do tego tajemnicza liczba 40 i 4 to do dziś nierozwiązana zagadka. Tytuł to jednocześnie słowo, które oznacza pewne dawno zapomniane święto… O jaką książkę chodzi?

Zagadka klasy 4,5, 6
Zdarzyło Ci się kiedyś coś zgubić np. guzik? Jeden z bohaterów tej książki ciągle ich poszukiwał. Miał już nawet całkiem pokaźną kolekcję. Jednak ta książka nie kończy się dobrze. Tym razem to zły bohater zwycięża i niszczy wszystko za pomocą pewnej bardzo kapryśnej lalki. I chociaż pewnie wielu uczniów ucieszyłoby się, gdyby ich szkoła nagle zniknęła, w tej książce zdarzyło się odwrotnie. Na szczęście przynajmniej guzik się odnalazł…O jaką książkę chodzi?