Projekt „ BohaterON – włącz historię !”

W pierwszym semestrze uczniowie klasy 6 c i 6 d wzięli udział w projekcie polonistyczno – historycznym.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Podczas cyklu zajęć czytaliśmy różne teksty (  w tym piosenki, wspomnienia, komiksy) na temat powstania warszawskiego, analizowaliśmy je, mówiliśmy o życiu w powstańczej Warszawie. Wysłuchaliśmy także piosenek powstańczych i  wspólnie je śpiewaliśmy. Efektem wieńczącym projekt było napisanie przez uczniów życzeń dla wybranego przez nich powstańca oraz wykonanie komiksów na temat powstania warszawskiego.

Na koniec  życzenia zostały wysłane do siedziby fundacji i przekazane powstańcom.

Opiekunem akcji była Pani Aleksandra Dąbkowska