Wyprawka dla pierwszoklasisty

Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów do zapoznania się z wykazem rzeczy potrzebnych do nauki w nadchodzącym roku szkolnym.

WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY
1. Dzienniczek ucznia – zeszyt 32 kartkowy w kratkę (wskazana sztywna okładka). Na pierwszej stronie imię i nazwisko dziecka, telefony, imiona i nazwiska rodziców. Dzienniczek dzieci noszą codziennie.
2. 2 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie (kolorowe linie) – edukacja polonistyczna
2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę – edukacja matematyczna
3. Farby plakatowe (nie akwarele), kubeczek na wodę z blokadą, pędzle – najlepiej 3 z końcówkami o różnej grubości, podkładka A3.
4. Pastele olejne.
5. Plastelina –  dowolna-2 opakowania
6. Papier: 1 ryza papieru białego xero,  papier kolorowy (zwykły, nie samoprzylepny), blok z kolorowymi kartkami (techniczny A4 i A3).
7. Piórnik, a w nim: ołówek HB (cienki) 2szt, bez dodatkowych ozdób, gumka do ścierania, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, temperówka z pojemnikiem, kredki ołówkowe, karteczki, zakładki indeksujące (przydatne do zaznaczania informacji
w książce), 2x klej w sztyfcie.
11. Chusteczki higieniczne (pudełko), fakultatywnie mokre chusteczki.
12. Strój do wf-u w podpisanym worku: biała koszulka (podpisana np. w środku na metce), czarne lub granatowe spodenki, buty wiązane, sportowe, z jasną podeszwą, nieślizgające się.
13. Obuwie na zmianę do chodzenia po szkole z jasną podeszwą.
14. Smycz do klucza od szafki w szatni, który dzieci dostaną na początku roku szkolnego.
Wszystkie zeszyty, książki, przybory itp. muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.
Do klasy sportowej (gimnastyka artystyczna)
• krótkie czarne obcisłe spodenki (w okresie zimowym długie czarne leginsy)
• obcisła czarna bluzeczka: na ramiączkach lub z krótkim rękawem (w okresie zimowym, obcisła czarna bluzka z długim rękawem)
• napalcówki do gimnastyki artystycznej (zakryte palce)
• skakanka/sznurek o grubości 1,5-2cm (bez twardych rączek)
• opcjonalnie: guma do rozciągania, poduszka do rozciągania, kosmetyczka
z przyborami do czesania (szczotka do włosów, spinki, gumki).