Finał dzielnicowego programu „Od zabawy do sportu”

Wyjątkowe sportowe wydarzenie dla najmłodszych już za nami. W piątek, 25 listopada odbył się finał dzielnicowego programu „Od zabawy do sportu”. Ma on na celu zachęcenie uczniów do aktywności ruchowej.

Wydarzenie odbyło się w hali sportowej przy ul. Dereniowej 48. Wypełniona była po brzegi rozbieganymi, wesołymi dziećmi ursynowskich podstawówek. Reprezentacje 9 szkół mierzyły się w dwunastu konkurencjach: bieg przez szarfę, kozłowanie, magiczne pierścienie, spacer farmera, sokole oko, slalom unihokej, raczki z piłką, wyścig ze skakanką, podaj piłkę, totolotek, wyścig kelnerów i czerwony kapturek. Każda konkurencja przed startem została dokładnie omówiona i pokazana.

– Po okrzykach entuzjazmu oraz uśmiechach na dziecięcych buziach widać było, że udział w tych zawodach sprawił młodym sportowcom wiele radości i świetnie się bawili, a o to przecież chodzi w sporcie, szczególnie u najmłodszych. Cieszę się, że niebawem będzie kolejna okazja aby spotkać się w tym gronie, ponieważ czeka nas jeszcze Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy – podsumował zawody zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski.

Projekt z wieloletnią tradycją

Oparty o zabawy i gry ruchowe sprawdza się znakomicie jako narzędzie wprowadzające kilkuletnie dzieci w świat sportu. Nie tylko poprzez aktywność ruchową, ale też przygotowanie najmłodszych do uczestnictwa w szeroko pojętej kulturze fizycznej (zawody, rywalizacja, zasady fair play, szacunek wobec przeciwnika itp.). Ma to ogromne znaczenie także dlatego, że lekcje wychowania fizycznego w pierwszych trzech klasach szkół podstawowych są nieobowiązkowe.

W rozgrywkach na wszystkich etapach reprezentacja szkoły liczyła 12 osób – w tym po dwie dziewczynki i dwóch chłopców z poziomu klas II-IV. Integralną częścią każdej reprezentacji były także dwie osoby dorosłe: nauczyciel wychowania fizycznego oraz inny nauczyciel lub rodzic. W każdej konkurencji do zwycięstwa niezbędna była współpraca całego zespołu.

Klasyfikacja końcowa

• I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 303; wynik 219 punktów
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 319; wynik 207 punktów
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16; wynik 206 punktów
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 96; wynik 201 punktów
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 343; wynik 195 punktów
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 336; wynik 182 punkty
  • VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 310; wynik 182 punkty
  • VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 340; wynik 172 punkty
  • IX miejsce – Szkoła Podstawowa nr 81; wynik 172 punkty

Zawodnicy z drużyn, które zajęły miejsca I-III otrzymali medale, dyplomy, puchary oraz paczki z upominkami.

DSC_0026-—-kopia