Eliminacje dzielnicowe w minikoszykówce

Od poniedziałku do środy trwały Mistrzostwa Ursynowa w minikoszykówce dziewcząt i chłopców. Na terenie naszej szkoły dziewięć drużyn dziewcząt i czternaście zespołów chłopców rywalizowało między sobą o prymat na naszej dzielnicy. Reprezentacja dziewcząt łatwo przerbnęła przez fazę grupową, ale w ćwierćfinale musiała uznać wyższość uczennic Szkoły Podstawowej nr 100. Warto zaznaczyć, że znakomita większość naszych podopiecznych była młodsza od swoich konkurentek i to dopiero za rok będą wiodącym rocznikiem w rywalizacji w kategorii dzieci.

Zespół chłopców również zaczął świetnie i też miał problemy w ćwierćfinale. Bardzo duży opór stawiła nam drużyna Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin, a wygrana zaledwie 24:20 była zimnym prysznicem dla naszych uczniów. Wszystko jednak wydarzyło się w odpowiednim momencie i po zespołowej mobilizacji kolejne dwa spotkania nasi chłopcy łatwo wygrali, odpowiednio w półfinale z SP 96 35:9 i w finale z SP 16 36:8. Tym samym będą reprezentować dzielnicę Ursynów na Finałach WOM w styczniu.

Serdecznie gratulujemy naszym zespołom i ich trenerom Marcinowi Zwolskiemu i Konradowi Budce.

20221206_095300