Podsumowanie akcji „Góra grosza”

Nasza szkoła dołączyła do akcji zbiórki monet, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat zajmuje się pomocą psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Uczniowie zbierali grosze w ramach swojej klasy, 16 grudnia odbyło się komisyjne ważenie. Efekty nas bardzo pozytywnie zaskoczyły… udało nam się zebrać ponad 220 kg monet!

Na poziomie klas I-III najwięcej, bo aż 21,5 kg, uzbierały klasy 1b oraz 2a. W klasach IV-VIII  pierwsze  miejsce w  klasyfikacji uzyskała klasa 4b z wynikiem 20,7 kg. Klasy 4f, 8f oraz 6b również zasługują na wyjątkowe podziękowania, ponieważ udało im się nagromadzić ponad 15 kg.

Monety zostały już posegregowane, zapakowane przez naszych Wolontariuszy i już wkrótce wyruszą w dalszą drogę, by pomagać podopiecznym fundacji.

Bardzo dziękujemy za tak aktywny udział w akcji Uczniom, jak i Wychowawcom!

Barbara Przała

Justyna Kunicka