Przejdź do treści

WOM Mistrzostwa Ursynowa w pływaniu dziewcząt i chłopców

• przez
Nasza reprezentacja świetnie wypadła podczas Dzielnicowych Eliminacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu!🏊‍♂️
Zawody miały na celu wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentować Ursynów podczas zmagań warszawskich.
Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie i po raz kolejny zapewnili SP 303 występ w Finałach WOM. Pływacy wygrali zarówno wśród chłopców i dziewcząt w kategorii Dzieci oraz w kategorii Młodzież.
W kategorii Dzieci nasze dziewczęta zdobywały tylko medale w dwóch kolorach: złotym (6)🥇 i srebrnym (3)🥈; Chłopcy w tej samej kategorii spisali się jeszcze lepiej, w każdym wyścigu wygrywali, zdobywając wszystkie 9 medali🥇, które były do rozdania,  sumą łącznych czasów  wyprzedzając kolejną szkołę o ponad 40 sekund.
W kategorii młodzież punktowały po dwie osoby z każdej szkoły. Wśród chłopców nasi reprezentanci zdobyli dublet 🥇🥈we wszystkich trzech 50-cio metrowych wyścigach i dołożyli złoto w sztafecie. Wśród dziewcząt też odbyło się bez zaskoczeń. Nasze pływaczki zdobyły 7 medali i zapewniły sobie przewagę ponad 120 sekund nad kolejną ekipą.