Wyprawka dla pierwszoklasisty

Zapraszamy rodziców przyszłych pierwszoklasistów do zapoznania się z wykazem rzeczy potrzebnych do nauki w nadchodzącym roku szkolnym.

1. Zeszyt do nauki pisania w trzy linię i w kratkę format A4
  2. Farby plakatowe (nie akwarele), kubeczek na wodę z blokadą, pędzle – najlepiej 3 z końcówkami o różnej grubości, podkładka A3.
  3. Pastele olejne.
  4. Plastelina – dowolna – 2 opakowania
  5. Papier: 1 ryza papieru białego xero, papier kolorowy (zwykły, nie samoprzylepny), blok rysunkowy (zwykły i techniczny), blok z kolorowymi kartkami (techniczny A4 i A3).
  6. Piórnik, a w nim: ołówek HB (cienki) 2szt, bez dodatkowych ozdób, gumka do ścierania, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, temperówka z pojemnikiem, kredki ołówkowe, karteczki, zakładki indeksujące (przydatne do zaznaczania informacji
    w książce), 2x klej w sztyfcie.
  7. Chusteczki higieniczne (pudełko), fakultatywnie mokre chusteczki.
  8. Strój do wf-u w podpisanym worku: biała koszulka (podpisana np. w środku na metce), czarne lub granatowe spodenki, buty wiązane, sportowe, z jasną podeszwą, nieślizgające się.
  9. Obuwie na zmianę do chodzenia po szkole z jasną podeszwą.
  10. Smycz do klucza od szafki w szatni, który dzieci dostaną na początku roku szkolnego.

Wszystkie zeszyty, książki, przybory itp. muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka.

Do klasy sportowej (gimnastyka artystyczna)

• krótkie czarne obcisłe spodenki (w okresie zimowym długie czarne leginsy)
  • obcisła czarna bluzeczka: na ramiączkach lub z krótkim rękawem (w okresie zimowym, obcisła czarna bluzka z długim rękawem)
  • napalcówki do gimnastyki artystycznej (zakryte palce)
  • skakanka/sznurek o grubości 1,5-2cm (bez twardych rączek)
  • opcjonalnie: guma do rozciągania, poduszka do rozciągania, kosmetyczka
    z przyborami do czesania (szczotka do włosów, spinki, gumki).