Moje Miasto Bez Elektrośmieci

Startujemy z ogólnopolską akcją edukacyjno-ekologiczną Moje Miasto Bez Elektrośmieci.
Za zebrany sprzęt oraz zużyte baterie otrzymamy punkty, które wymienimy na pomoce dydaktyczne.

Zużyte baterie i urządzenia to odpady niebezpieczne, zawierające szkodliwe substancje, tj. rtęć, freon, azbest, kadm, związki bromu. Kompletne elektrośmieci stanowią źródło wielu surowców, tj. złoto, srebro, miedź i aluminium, które można ponownie wykorzystać po recyklingu.
WRZUCAMY do specjalnie przygotowanych pojemników w budynku szkoły przy ul. KONCERTOWEJ 8 :
– zużyte baterie oraz elektrośmieci, tj.: żelazka, czajniki, tostery, frytkownice, roboty kuchenne, młynki do kawy, zegary, wagi, suszarki do włosów, lokówki, akcesoria PC (mysz, klawiatura, słuchawki, drobne urządzenia IT), laptopy, Notebooki, telefony komórkowe i stacjonarne, radia, kamery video, cyfrowe aparaty fotograficzne, świetlówki liniowe (jarzeniówki), świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne).
Elektrośmieci wielkogabarytowe będzie można dostarczyć do szkoły dokładnie w dniu odbioru przez firmę recyklingową, po wcześniejszym zgłoszeniu.
Uczniowie najbardziej zaangażowani w zbiórkę otrzymają nagrody.
Działajmy wspólnie na rzecz ochrony środowiska naturalnego, klimatu, bioróżnorodności i dla naszego zdrowia!