Klasy 1 ogólne 2024/2025

Prezentacja klasy 1-3 - 1

Opis placówki

Szkoła Podstawowa nr 303 im. Fryderyka Chopina mieści się na Ursynowie, w pobliżu metra. Co roku tworzymy oddziały ogólnodostępne, sportowe i oddział przedszkolny.

Szkoła jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym dziecku. Posiada m.in. certyfikat „SZKOŁY Z KLASĄ”.

Szkoła liczy obecnie 45 oddziałów. Uczniowie uczą się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach. Zajęcia dla uczniów z klas 1-3 odbywają się w budynku przy ul. Koncertowej 8, zaś dla klas starszych w budynku przy ul. Koncertowej 4.

Szkoła dysponuje nowoczesnym kompleksem dydaktycznym z wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi, dwiema salami gimnastycznymi, boiskami sportowymi oraz siłownią. W bibliotekach znajduje się Internetowe Centrum Multimedialne. Uczniowie mają do dyspozycji stołówkę szkolną, w pełni wyposażoną świetlicę, która zapewnia opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00. Zarówno budynek, jak i jego otoczenie jest nadzorowane za pomocą kamer monitoringu wizyjnego.

Wysoki poziom pracy dydaktycznej, profesjonalizm nauczycieli, zaangażowanie i sprzyjająca atmosfera przyczyniają się do wielu sukcesów uczniów, którzy zdobywają co roku tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Liczne sukcesy uczniowie odnoszą  w konkursach artystycznych i sportowych o zasięgu miejskim, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Poza konkursową działalnością możemy się pochwalić udziałem młodzieży w wystawach twórczości uczniowskiej.

Szkoła oferuje szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie z trudnościami w nauce korzystają  z zajęć dodatkowych, zajęć reedukacji oraz treningu ortograficznego. Rozwijają swoje zainteresowania, uczestnicząc w kołach przedmiotowych, zainteresowań (historyczno–modelarskim, plastycznym, czytelniczo–medialnym, muzycznym). Dla uczniów organizowane są zajęcia uzupełniające i rozwijające umiejętności z j. polskiego, matematyki i języków obcych. W ramach zajęć pozalekcyjnych organizowane są również zajęcia sportowe i gimnastyka korekcyjna, uczniowie korzystają z bieżni lekkoatletycznych, hali sportowej oraz boisk szkolnych do piłki nożnej, koszykówki oraz piłki plażowej.

Rekrutacja

Rekrutacja do klas pierwszych odbywa się elektronicznie poprzez System Rekrutacji Biura Edukacji m. st. Warszawy.

Kontynuacja edukacji w klasie I w tej samej szkole

Od 27 lutego do 4 marca godz. 16.00

Rodzice dzieci, które realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej i chcą aby dziecko kontynuowało naukę w klasie I, składają:

• zgłoszenie edukacji w klasie I tej szkoły – jeśli jest to szkoła obwodowa dla dziecka;
  • deklarację woli zapisu do klasy I tej szkoły – jeśli organ prowadzący wskazał jako miejsce realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego daną szkołę, która nie jest obwodową.

Dzieci te nie biorą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym w terminach określonych w harmonogramie.

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych

Od 5 marca, od godz. 13.00 do 20 marca, do godz. 20.00

Rodzice wypełniają i zapisują wniosek lub zgłoszenie w systemie. Po zakończeniu etapu rejestracji nie będzie możliwa edycja wniosku.

Od 5 marca, od godz. 13.00 do 21 marca, do godz. 16.00

Rodzice składają w szkole pierwszego wyboru wniosek lub zgłoszenie. Dołączają do niego dokumenty, które potwierdzają spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wszystkie te dokumenty można złożyć:

•             podpisane profilem zaufanym przez elektroniczny system rekrutacji

•             wersję papierową bezpośrednio w szkole.

[!]  Jeśli dziecko ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane ze względu na niepełnosprawność – rodzic składa jego kopię w każdej szkole, którą wskazał na liście preferencji i wybrał w niej oddziały integracyjne. Kopię rodzic poświadcza za zgodność z oryginałem.

25 kwietnia, godz. 13.00

Publikacja list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 25 kwietnia, od godz. 13.00 do 8 maja, do godz. 10.00

Rodzice potwierdzają wolę zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

9 maja, godz. 13.00

Publikacja list przyjętych i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

Od 9 maja do 24 maja

Harmonogram oraz Kryteria Rekrutacji dostępne są na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.