„Ogarnij Inżynierię”

Nasza szkoła od 2015 roku bierze udział w programie „Ogarnij inżynierię“. Organizatorem jest Fundacja Katalyst Engineering w Warszawie. Program „Ogarnij inżynierię” opiera się na interdyscyplinarnym podejściu STEAM (ang. science, technology, engineering, art, math – przyroda, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Program został tak stworzony, by uczniowie mogli powiązać naukę ze światem technologii, który ich otacza. Im wcześniej takie powiązanie zostanie wprowadzone, tym łatwiej jest zachęcić uczniów do zdobywania wiedzy z matematyki czy nauk przyrodniczych. Wiedza z tych dziedzin, pokazywana w kontekście realnych problemów, z którymi stykamy się na co dzień, ułatwia uczniom zrozumienie potrzeby uczenia się tych przedmiotów.W ramach tego programu są realizowne następujące projekty:  „Druk i modelowanie 3D”, „Energia i wiatr“ oraz “Zielone dachy”.

Nauczyciele odpowiedzialni w szkole za realizację projektów:

Pani dr inż. Hanna Nowak, Pani mgr Barbara Przała,  Pan mgr Marcin Bińkowski