Klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim.
- zwiększona liczba godzin języka niemieckiego – pięć godzin tygodniowo;
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna (filologowie, lingwiści) posiadająca doświadczenie w prowadzeniu klas z rozszerzonym językiem niemieckim
- kładziemy nacisk na komunikację oparte na solidnych podstawach leksykalno-gramatycznych;
- wybrane przedmioty prowadzone będą w sposób dwujęzyczny historia, muzyka i geografia
- korzystamy z najlepszych dostępnych podręczników oraz materiałów dodatkowych
Harmonogram działań:
- Od 18 maja – Kandydaci mają możliwość zapoznania się w systemie z ofertą szkół podstawowych, które będą prowadziły oddziały dwujęzyczne (bez możliwości rejestracji wniosków).
- Od 25 maja do 2 czerwca do godz. 1500 – Kandydaci,ubiegający się o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego, wypełniają wniosek oraz tworzą listę preferencjiszkół i oddziałów.
- Od 25 maja do 3 czerwca, do godz. 1500 – Wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych oraz oświadczenie, uczniem, której szkoły jest kandydat, składają w szkole podstawowej pierwszego wyboru.
- 5 czerwca godz. 900 – Kandydaci przystępują do sprawdzianu predyspozycji językowych w szkole podstawowej umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji. Jest to tzw. szkoła pierwszego wyboru.
- 15 czerwca godz. 1300 – Przekazanie informacji przez komisję rekrutacyjną o wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych. Wynik będzie widoczny również dla kandydata po zalogowaniu się do systemu.
- Od 16 czerwca do 17 czerwca do godz. 1500 – Kandydaci mogą zmienić decyzję dotyczącą wyboru szkoły oraz kolejność grup rekrutacyjnych.
- Od 16 czerwca do 18 czerwca do godz. 15.00 – wydrukowany i podpisany przez rodziców wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów ustawowych oraz oświadczenie uczniem, której szkoły jest kandydat, składają w szkole podstawowej pierwszego wyboru. Uwaga! W przypadku niezłożenia w wymaganym terminie wydrukowanego i podpisanego wniosku w szkole pierwszego wyboru, kandydat nie bierze udziału w rekrutacji do oddziału dwujęzycznego. Dokumentem potwierdzającym uczniem, której szkoły jest kandydat jest oświadczenie podpisane przez rodziców kandydata.
- 22 czerwca godz. 900 – Przeprowadzenie sprawdzianu predyspozycji językowych dla kandydatów, którzy nie przystąpili do sprawdzianu w pierwszym terminie.
- 23 czerwca godz. 1300- Przekazanie informacji przez komisję rekrutacyjną o wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych. Wynik będzie również widoczny dla kandydata po zalogowaniu się do systemu.
- Od 25 czerwca do 29 czerwca do godz. 12.00 – Kandydaci samodzielnie wprowadzają do systemu oceny z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Kandydaci posiadający świadectwo promocyjne do klasy VII z wyróżnieniem wprowadzają tą informację samodzielnie do systemu.
- Od 26 czerwca do 29 czerwca do godz. 15.00 Kandydaci składają kserokopię świadectwa promocyjnego do klasy VII w szkole pierwszego wyboru. Uwaga! W przypadku niezłożenia w wymagalnym terminie kserokopii świadectwa w szkole podstawowej pierwszego wyboru kandydat nie bierze udziału w rekrutacji do oddziału dwujęzycznego.
- 2 lipca godz. 1300- Ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
- od 2 lipca po godz. 1300 do 3 lipca do godz. 1500 – Potwierdzenie przez rodziców woli uczęszczania kandydata do danego oddziału dwujęzycznego poprzez złożenie oryginału świadectwa promocyjnego do klasy VII. Uwaga! W przypadku niezłożenia oryginału świadectwa w terminie, kandydat nie zostanie przyjęty do oddziału dwujęzycznego.
- 6 lipca godz. 13.00 Ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Więcej informacji na stronie Biura Edukacji m. st. Warszawy.